4 апреля 2024

У грудні 2005 року Генеральна Асамблея ООН установила, що 4 квітня буде відзначатися як Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у діяльності, пов'язаній із розмінуванням. Ця подія щорічно відзначається.

Україна сьогодні стала найбільш замінованою країною у світі через війну, спровоковану російською федерацією. Значні частини територій країни виявилися замінованими. На територіях, які вдалося деокупувати, виявлено протитанкові та протипіхотні міни, міни-пастки, міни-розтяжки, касетні боєприпаси, а також значну кількість нерозірваних снарядів. Тисячі таких боєприпасів залишаються нездетонованими після обстрілів. Також будь-які предмети побуту, дитячі іграшки, будинки, поля, дитячі садки та залишена техніка можуть бути замінованими.

Міни не лише приносять смертельну загрозу та ризик травм, але й можуть зробити родючі поля України недоступними для сільськогосподарських робіт на довгі роки. Таким чином, міни становлять загрозу для країни, але не прирокують її до безнадії.

Ми зможемо подолати цю небезпеку разом. Перший крок до боротьби із цією загрозою - це знання. Ті, хто розуміють ситуацію, захищені.

Дії при виявленні підозрілого предмета, який може бути вибухонебезпечним, включають:

 1. Негайно припинити всі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів).
 2. Попередити перехожих про можливу небезпеку.
 3. Позначити місце знаходження вибухонебезпечного предмета, огородити його, встановити добре видимий орієнтир та вивісити прапорці червоного кольору. Якщо можливо, встановити охорону.
 4. Негайно повідомити до Служби порятунку за номером "101" та поліції за номером "102". У повідомленні вказати місце та час знаходження вибухонебезпечного предмета, своє прізвище, адресу та телефон.
 5. Очікувати прибуття рятувальників на безпечній відстані (100 метрів).

Пам’ятайте правило трьох НЕ:

 1. Не наближатися.
 2. Не пересувати, не брати до рук, не чіпати предмет у будь-який інший спосіб (не розряджати, не кидати по ньому, не чинити жодної іншої механічної дії стосовно нього, не розводити поруч вогнище).
 3. Не користуватися мобільним телефоном поблизу знахідки.

Обов'язково проведіть інструктаж з дітьми та близькими.


18 января 2024

Мужнім Захисникам Донецького аеропорту

Тут небо таке блакитне,
А хмари яскраво білі!
Чому ці красиві люди Втомлені і посивілі?
Межа тут: чуже і наше,
Он снайпер вдивляється в вічко
І промах буває рідко
Що вдень, що темної нічки.
Тут мужньо стоять на сторожі
І доньки, й сини України,
Навалу тримають ворожу,
Кордони моєї країни.
Тут смуток і радість межують,
Гартуються в обстрілах долі,
І небо до вас прихиляється
За правду в борні і волю.
Дивлюсь я у небо тихе,
На хмарки у нім білопінні.
Я вами пишаюсь, друзі,
І дякую вам уклінно!...

(16 січня 2015 року Валентина Ущенко – сучасна українська поетеса, письменниця, перекладачка, авторка книг та посібників для дітей та дорослих)


День вшанування захисників Донецького аеропорту, також День пам'яті кіборгів — день вшанування пам'яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України. Відзначається щороку 20 січня, згідно зі спільним Наказом Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України.

Україна вшановує подвиг відважних захисників Донецького аеропорту імені Прокоф’єва — неприступної фортеці, яка стала символом незламності та бойового духу нашого війська. Це дні пам’яті героїв, які утримували ДАП, протистоячи російському агресору. Бої за Донецький аеропорт стали одними з найзапекліших у російсько-українській війні, що триває восьмий рік поспіль. Героїчна оборона ДАП тривала 242 дні.

За 8 місяців оборони у Донецькому аеропорту загинуло 97 оборонців, п’ятьох із них удостоєно найвищої державної нагороди «Герой України» посмертно. Ще троє військовослужбовців досі вважаються зниклими безвісти. Пам’ятаємо кожного...

Ніколи не забудемо їхню звитягу і відчайдушне прагнення боронити Україну та її громадян. Подвиг українських воїнів — назавжди у народній пам’яті.

За сталевий характер і безстрашність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами». На межі людських можливостей, під численними обстрілами та облогами ворога, вони до останнього утримували цей форпост.

Слова безмежної вдячності та низький уклін нашим відважним воїнам.

«Кіборги» вистояли, не витримав бетон...


22 декабря 2023


Дорогі наші клієнти!

Повідомляємо вам про графік роботи нашого інтернет-магазину DETMIR.COM.UA у новорічні свята.

Починаючи з 27 грудня 2023 року, всі нові замовлення, які будуть розміщені на нашому сайті, будуть оброблятися та відправлятися вже з 03 січня 2024 року.


Бажаємо вам незабутніх новорічних свят та веселих святкувань Нового 2024 Року!
З нетерпінням чекаємо можливості надавати вам якісні товари та відмінний сервіс у новому році.
Дякуємо за ваш вибір та довіру!

10 ноября 2023

Для нового проєкту шукаємо творчих та креативних авторів, які профі у гуморі, майстри лаконічності та розуміють дітей, як самих себе!

Якщо ви:
- вже маєте готові розважальні тексти для дітей віком 7-12 років,
- або знаєтеся на трендах у гуморі для дітей такої вікової категорії і готові викладатися на всі 100%, ставши справжнім гуру дитячого сміху;
запрошуємо заповнити анкету за посиланням: https://forms.gle/mvHviKW3AGxtTZeVA!

Вже не терпиться побачити тебе у нашій драйвовій команді!
Якщо ж ви знаєте когось, кого зацікавить така пропозиція, гукайте в коментарі чи перепостіть, будь ласочка, собі на сторінку!

5 сентября 2023
Київбукфест 2023


ПРО ПОДІЮ

ЛАСКАВО ПРОСИМО

Презентуємо нову, втім не менш грандіозну книжкову подію 2023 року – KyivBookFest, яка відбудеться 8-10 вересня в місті Київ, у торговельному центрі  .

Представники Detmir.com.ua, будуть знаходитись на 1 поверсі, стенд D1.4

KyivBookFest – це не просто книжковий фестиваль. Це перша за історію книговидавничої галузі незалежної України подія, в якій будуть максимально враховані інтереси видавців.

Фестиваль відбуватиметься у двох паралельних форматах:

 • Книжкова виставка-продаж – локація з вільним входом, де відвідувачі зможуть поспілкуватися з видавцями та придбати як бестселери, так і нові видання.
 • Галузевий форум – місце для всіх подій книжкової сфери, програма якої складатиметься з блоків, серед яких професійні події, військова тематика, дизайнерські заняття, презентація новинок книжкової сфери, дитяча програма... і багато іншого. Вхід на територію подій відбуватиметься за благодійними внесками.

Ще більше інформації можна дізнатись з офіційного сайту КиївБукФест

КиївБукФест

6 августа 2023
З Днем Повітряних Сил Збройних Сил України!

Вітаємо з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України!

У День Повітряних Сил Збройних Сил України ми поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх, хто пов’язав своє життя з Повітряними Силами Україні і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів і радості! Зі святом!

В 2023 році День Повітряних Сил Збройних Сил України припадає на 6 серпня.

Всі ті, хто так чи інакше пов’язує своє життя з Повітряними Силами Збройних Сил України, відзначають своє професійне свято, що носить назву «День Повітряних Сил Збройних Сил України» на підставі Указу Президента України № 579/2007 від 27-го червня 2007 року щорічно, починаючи з 2007 року в перший неділю серпня.

Зараз Повітряні Сили Збройних Сил України включають до свого складу не тільки повітряні, а й протиповітряні компоненти, серед яких знаходяться зенітно-ракетні комплекси та радіотехнічні війська, а також ряд спеціальних військ. Це і інженерні, і розвідувальні частини і підрозділи, підрозділи метеорологічного забезпечення та РХБ захисту, частини зв’язку АСУ, РЕБ, РТЗ, частини медичного та матеріально-технічного забезпечення, а також ряд спеціальних навчальних закладів, де готують військових фахівців за різними напрямами.


6 июля 2023
Книга "Бій за Київ" - столиця нескорених (українською мовою) Руденко С.В.

Книга "Бій за Київ" — столиця нескорених (українською мовою). Автор Сергій Валерійович Руденко

Книгу можливо замовити та придбати в інтернет-магазині Detmir.com.ua починаючи з 01.08.2023 року.

Про книгу "Бій за Київ"

Нова книжка українського публіциста та журналіста Сергія Руденка "Бій за Київ" з ілюстраціями Нікіти Тітова вийде друком до Дня Незалежності України від видавництва "Фабула".

Це розповідь про події російсько-української війни, а саме — про оборону Києва. Журналістська робота показує події як до початку повномасштабної війни, так і в період наступу на Київ через персональні історії. Доповнять книжку ілюстрації харківського митця Нікіти Тітова.

Книжка складається з окремих есеїв, які розгортають широку панораму оборони Києва навесні 2022 року. Руденко висвітлює не лише характер боїв за українську столицю, а й характери захисників Києва, головною дійовою особою кожного з есеїв є людина, що потрапила у вир війни.

Зі сторінок цієї книжки читачі дізнаються історії тих, хто не залишився осторонь і став на захист української столиці, про героїчне протистояння з російським ворогом на підступах до Києва. Серед героїв: Ігор Лапін, Ахтем Сеітаблаєв, Дмитро Лінькор, Андрій Хливнюк, Тетяна Чорновол, Сергій Кривоніс, брати Клички, Євген Спірін, Роман Безсмертний, Роман Ратушний, Макс Левін та інші. Короткі епізоди оборони столиці утворюють велику панораму подій початку повномасштабного вторгнення. Книжка дає уявлення не лише про характер боїв, а й про характер мільйонів українців.

“Це — книга-розповідь про тих, хто опинився у вирі російсько-української війни в Києві та в містечках і селах поблизу столиці. Книга про характер мільйонів людей, які стали на захист Києва”, – Сергій Руденко.
17 розділів книжки охоплюють аналіз подій до повномасштабного вторгнення, перші години нападу російської армії та реакцію в українській столиці, обличчя спротиву українського народу, свідчення учасників боїв та історії героїв.

Про автора книги "Бій за Київ"

Сергій Валерійович Руденко - автор

Сергій Валерійович Руденко — український публіцист, журналіст та ведучий телеканалу «Еспресо». У 2021 року в Україні вийшла його книжка «Зеленський без гриму», цю роботу у 2022 році перекладено у 25 країнах світу. Виданий у Німеччині переклад кники «Зеленський без гриму» увійшов у список бестселерів журналу Spiegel.

2 мая 2023

У середу, 3 травня, завершується реєстрація на Національний мультипредметний тест 2023 року (НМТ-2023). Тож ті вступники, які не зареєструвалися для проходження тесту, ще можуть це зробити.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на вебсайті УЦОЯО та виконати в ньому такі дії:

 • внести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
 • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
 • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
 • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
 • сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ), пояснили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Дати основної та додаткової сесій

За даними УЦОЯО, тестування з НМТ-2023 відбудеться у дві сесії. Основна проходитиме з 5 до 23 червня, а додаткова – з 11 по 24 липня.

З 5 до 12 червня буде додатковий період, під час якого зможуть зареєструватися ті, хто не зміг з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації або які реєструвалися в основний період, але їм відмовили в реєстрації для участі. Не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде вказано дату, час і місце проведення НМТ. Учасники й учасниці додаткової сесії НМТ дізнаються про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарні дні до проведення додаткової сесії НМТ.

Кількість правильних відповідей у кожному блоці учасники й учасниці дізнаються одразу після завершення виконання завдань. До 28 червня на персональних сторінках учасників і учасниць розмістять інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів. Результати додаткової сесії з’являться до 29 липня.

Оцінка за шкалою 100-200 балів рейтингова. Щоб отримати по 100 рейтингових балів за кожен блок, достатньо набрати 4 бали з математики, іноземної мови, фізики, хімії; 5 балів – з української мови та біології, 6 балів – з історії України.

НМТ з української мови

Обов'язковий блок з української мови буде містити 30 завдань. З них 10 завдань з однією правильною відповіддю з чотирьох, 15 — з однією правильною відповіддю з п'яти, і 5 — на встановлення відповідності. Твір в рамках НМТ випускники писати не будуть.

НМТ з математики

Математика — другий обов'язковий предмет мультитеста. У цьому блоці буде 22 завдання. З них — 15 тестів, 3 завдання на встановлення відповідності, і 4 завдання, де потрібно вписати відповідь.

НМТ з історії

Цього року питання з історії охоплюватимуть другу половину XVI – початок XXI століття. У 2022 році завдання з історії зачіпали лише події останнього століття. Всього з історії буде 30 завдань. З них — 20 тестів з однією правильною відповіддю, 4 завдання на встановлення відповідності, 3 — на встановлення хронологічної послідовності та 3 завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих. Останні два формати питань нові для НМТ, але вже застосовувалися у ЗНО.

НМТ з інших предметів

Блок з іноземної мови буде містити 32 завдання. З них 5 тестів, 11 завдань на встановлення відповідності та 16 на заповнення порожніх місць у тексті.

З біології випускникам потрібно буде відповісти на 30 завдань. З них 24 тести, 4 завдання на встановлення відповідності та 2 завдання з вибором трьох правильних відповідей.

У блоці з хімії буде 30 завдань. З них 22 тестових завдання, 2 завдання на встановлення відповідності та 6 завдань з короткою відповіддю.

На НМТ 2023 з фізики буде 20 завдань. З них 12 тестів, 2 завдання на встановлення відповідності та 6 завдань з короткою відповіддю.

Порогові бали з НМТ для вступу

Пороговий бал для вступу на контракт у 2023 році складе 10% правильних відповідей по кожному з трьох предметів (в минулому році було достатньо дати 1 правильну відповідь по кожному предмету).

Пороговий бал для вступу на бюджет буде відрізнятися для різних спеціальностей. Для більшості достатньо буде набрати 130 балів, для спеціальностей "Право" та "Міжнародні відносини" – 140 балів, а для "Медицини" та "Стоматології" – 150 балів.

Абітурієнт може подати максимум 20 заяв на вступ, з них максимум 5 заяв на бюджет. Середній бал атестата при вступі враховуватися не буде, але буде враховуватися регіональний коефіцієнт, який визначать з наближенням дати НМТ.

Під час виконання завдань із математики, хімії та фізики можна буде скористатися деякими довідковими матеріалами та чернетками. Вони будуть доступні на платформі для виконання тестових завдань.

Для вступу у 2023 році можна використовувати результати не лише НМТ-2023, а й кількох попередніх років – НМТ-2022 та ЗНО-2021, 2020 років.

27 апреля 2023

Серія товарів "Мавка"

Недатовані тематичні щоденники Мавки

Екологічний стан навколишнього середовища турбує кожного свідомого українця, тому ми створили серію тематичних екощоденників «Мавка». Такий НЕДАТОВАНИЙ щоденник має безліч переваг. Він дозволяє занотовувати свої плани й міркування, починаючи з будь-якого дня, не чекаючи нового року. Починайте планувати та мріяти вже сьогодні! Формат щоденника ні в чому вас не обмежує й ні до чого не зобов’язує. До того ж його можна подарувати друзям на свято та навіть без приводу. Усередині багато яскравих ілюстрацій з анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» і безліч цікавої й пізнавальної інформації, що спонукає людей звернути увагу на екологічні проблеми в нашій країні (вирубання лісів, зникнення рідкісних рослин і тварин). Також на сторінках щоденника ви знайдете перелік корисних екозвичок, що стануть вам у пригоді, та цікаві пам’ятки!

Книга Лісова пісня (оригінальний текст Лесі Українки, без скорочень та адаптацій)

Книга поетеси Лесі Українки Мавка. Лісова пісня доступна в продажу вже з 20.03.2023 р.

Час минає, але ми знову і знову повертаємось до найкращих класичних творів української літератури. І сьогодні, коли так поширився інтерес до української культури, ми пропонуємо вам перечитати драму-феєрію у 3-х діях відомої письменниці й поетеси Лесі Українки «Лісова пісня». Це подарункове видання — гарний привід познайомитися з літературним шедевром у новому форматі!

Книга містить чудові кольорові ілюстрації з анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», її вирізняє вишуканий дизайн і використання новітніх технологій, що дозволять читачеві глибше поринути у фантастичний світ давнини. За посиланням або завдяки QR-коду на обкладинці можна прослухати народні волинські мелодії, які сама Леся Українка вибрала до свого твору.

Історія Мавки нікого не залишить байдужим, бо в ній розкриваються вічні теми. Це зв'язок людини із природою, боротьба добра і зла, кохання і зрада, пошук правди та справедливості.

Книга Мавка Берегиня Лісу (за сценарієм мультфільму)

Текст та ілюстрації книги Мавка Берегиня Лісу створено за мотивами мульфільму "Мавка. Лісова пісня".

Ці події відбулися багато десятиліть тому на українській землі, за Темною Горою у прадавньому Магічному Лісі, сповненому таємниць і містичних загадок. Завдяки авторам сучасного неймовірного мультфільму читач має можливість ознайомитись з дивовижною історією за мотивами твору Лесі Українки та української міфології.

Наліпки серії Мавка

На вибір пропонується чотири набори наліпок з героями анімаційного фільму "Мавка". В кожному наборі по 2 аркуші наліпок.

14 ноября 2022


Валентина Ущенко – сучасна українська поетеса, письменниця, перекладачка, авторка книг та посібників для дітей та дорослих.

Поетична збірка лірики присвячена подіям із суспільного та особистого життя, які хвилюють сучасних українців та авторку. Мудрі, виважені, подекуди гострі, як лезо ножа, вірші спонукають задуматися про матеріальний та духовний світ, сприйняття себе та свого місця у ньому на тлі тих подій, які щодня супроводжують сучасну людину.

***

Даруйте квіти матерям
В свята чи просто так.
Ті, найпростіші, польові,
І це найкращий знак!
Бо від землі ці польові,
Від матінки землі,
Щоб око звеселить могли
На батьківськім столі.
Ріллею пахнуть і добром,
І сонцем, і вітрами!
Колоссям стиглим і дощем!
Та всі вони для мами!
Бо привела вона тебе
В цей світ складний буремний,
І ти, дитино, пам'ятай, Що ти тут недаремно:
Цю рідну землю берегти,
Планету захищати,
Навчатись, думати, рости,
Добро в собі плекати!
Щоб потім, де б ти не бував,
В яких краях, дорогах,
Не забував ані на мить
Про батьківські пороги.
Де тобі затишно завжди,
Там де завжди чекають,
Щасливо й ніжно пригорнуть
Та щиро приласкають...
Даруйте квіти матерям,
Даруйте просто так...
Це неймовірно дорогий
І наймудріший знак...
(22 Вересня 2022 року)

***

Вечір осінній мирний,
Зірками усіяне небо!
Мої дорогі українці,
В чім ваша наразі потреба?
Так хочемо радості й миру,
Миру на всій планеті,
Миру у рідній країні,
Миру без бронежилету.
Ми радо світанки стрічаєм,
І промені ловим Ярила.
Мої дорогі українці,
У вас вже виросли крила!
Крила щодень міцніють,
І в них вливається сила,
Сила козацького роду
Й Сонця - ясного світила.
Птахом піднімемось в небо,
Чи байрактаром, чи дроном!
Матір-землю очистимо нашу
І світлом наповнимо лоно.
(06-09 Вересня 2022 року)

***

Не розумію слова "ТРИМАЙСЯ".
Чому, за що, чи за кого?
То може НЕ ПЕРЕЙМАЙСЯ?
Слова сенсу майже одного...
А я не хочу "триматись".
А я не буду скиглити...
Буду я всім перейматись,
Встигать, не встигаючи, ДІЯТИ!
Спішити, не поспішаючи,
Йти поперек обставинам,
Вірити, не вагаючись!Тоді - ПЕРЕМАГАЄМО!
(06 Вересня 2022 року)

***

Бородянко, Бородянко,
Ти прекрасная панянко, Розквітаєш навесні, як дивний сад!
Понад річкою над Здвижем
Ти буда малим Парижем...
А сьогодні ти - об'єкт жорстоких зрад...
Тут стара кривава рана - Шлях ординця Бату-хана
Залишив страшний глибокий слід...
І хто знав, що звір рашистський,
Теж ординсько-московитський,
Принесе тобі, красива пані, скільки бід....
Тут і мріяли, й любили,
Рід козацький не ганьбили
Гарні люди, мирні трударі.
І подумати не взмозі:
Дня одного на порозі
Танком з'являться рашистські злидарі...
Це страшна ординська раса:
Пригадайте хоч Тараса!
Це шакали і гієни водночас.
Про нелюдські їх повадки,
Бо ординські це нащадки,
Нас давно попереджав Тарас!
Грабували і палили,
Під руїнами лишили
Місто - казку на перетині шляхів.
Годі про людське казати...
Звідки ви? Із казематів?
Чи з глибоких промосковщених льохів?..
ПЕРЕМОЖЕМ - маєм СИЛУ!
ВІДБУДУЄМ все, що миле!
Маємо незламний УКРАЇНСЬКИЙ ДУХ!
Заквітує Бородянка - благородная панянка!
ВСЮ загоїм РІДНУ ЗЕМЛЮ від розрух!
(25 Квітня 2022 року)

Читайте також:

"Поетична збірка віршів про сьогодення Ураїни від сучасної поетеси Ущенко Валентини Анатоліївни"

"Продовження поетичної збірки віршів про сьогодення Ураїни від сучасної поетеси Ущенко Валентини Анатоліївни"